rape4

Rapée jest rzadką, głęboko uzdrawiającą i czyszczącą, medycyną pochodzące z krajów Ameryki Południowej. Sam proces tworzenia rapée jest święty. Przyjmowane jest ceremonialnie lub w celach leczniczych. Składa się z amazońskich, leczniczych drzew, roślin, nasion, kwiatów oraz innych leczniczych składników. Podstawą jest zazwyczaj mapacho (odmiana dziko rosnącego tytoniu) oraz popiół kory drzewa Tsunu. 

Rapée jako, święta szamańska medycyna i jako taka zazwyczaj podawana jest przez szamana. Często występuje jako dodatek i wsparcie innych ceremonii takich jak przykładowo potężna ceremonia Ayahusaki. Do aplikacji używa się zazwyczaj rurki zrobionej z bambusa lub kości (w tradycji brazylijskiej nosi nazwę ‘tepi’), wdmuchując porcję rapee do każdej z dziurek nosa.

kurpieIstnieje też możliwość samodzielnego przyjęcia rapee za pośrednictwem aplikatora o kształcie “V” (brazylijskie ‘kuripe’), która łączy usta z nosem.

 

Rapée jest w Polsce legalne, nie zawiera silnych środków psychoaktywnych. Choć jest prosta i naturalna w swym składzie, jej działanie potrafi być jednak bardzo silnie oczyszczające umysł i ciało.  Zaleca się przyjmowanie rapee do medytacji (wglądu w siebie, kontemplacji) w cichym i uświęconym miejscu. Według tradycji pomaga otworzyć i wyrównać działanie wszystkich kanałów energetycznych, uziemia (łączy z duchem ziemi), uzdrawia na poziomie fizycznym, emocjonalnym, mentalnym oraz duchowym. Silnie oczyszcza chaos w głowie, pomaga pozbyć się negatywnych myśli. Wspomaga medytację i pracę wewnętrzną.

ff0b5f1d7b4741e2cde3bd55ffbdbd2b