Sesje mogą się odbyć w dowolnym miejscu w kraju i po za nim, które spełni wymagania (bezpieczeństwo i minimum komfortu rozumianego jako spokój itp.).

 

Proponowane warianty:

Sesja terapeutyczna

(oparta o schemat terapii S. Grofa -> http://yourkatharsis.pl/przebieg-sesji-psychodelicznej/ )

Cele:

  • terapia związana z traumami
  • praca z konkretną intencją
  • praca nad emocjami
  • praca z lękami
  • głównie nastawiona na doświadczenia wewnętrzne

Miejsce: własne łóżko, puste mieszkanie, inna bezpieczna komfortowa przestrzeń.

Liczba osób: 1 (pod pewnymi warunkami 2 osoby)

Czas spotkania: zazwyczaj dwa dni

Siła doświadczenia: zazwyczaj średnia bądź duża

Przebieg: Spotykamy się koło południa, zapoznajemy, omawiamy przebieg sesji oraz przygotowanie do niej. Wieczorem odbywa się sesja, czas trwania około 6h.

Zazwyczaj uczestnik wygodnie leży, ma zamknięte lub zasłonięte oczy oraz słuchawki z odpowiednio dobraną muzyką. Po sesji krótkie jej omówienie. Następnego dnia dalsza cześć pracy z doświadczeniami z sesji i podsumowanie doświadczenia.

Koszt: 600zł 1 os , 1000zł w wariancie 2 osób. + koszty dojazdu i ewentualnego wynajęcia przestrzeni.

 

 

Sesja grupowa

(pod dachem lub w śród natury)

Cele:

  • praca z konkretną intencją
  • praca nad emocjami
  • praca z medytacją
  • rozwój duchowy, osobisty, wewnętrzny
  • nastawiona na doświadczenia wewnętrzne oraz piękne od strony estetyki doświadczenia zewnętrzne (piękna natury itp.)

Miejsce: W wynajętym bezpiecznym miejscu pod dachem, w domu itp., lub odludna przestrzeń najlepiej dzika natura, las itp. Wymagana odpowiednia pogoda!

Liczba osób: 1-6 (pod pewnymi warunkami BHP i większej ilości opiekunów może być większa)

Czas spotkania: zazwyczaj jeden dzień (często spora część nocy)

Siła doświadczenia: zazwyczaj średnia

Przebieg: Spotykamy się grupą koło południa, zapoznajemy, omawiamy przebieg sesji oraz przygotowanie do niej. Następnie w ustalonym miejscu w śród natury odbywa się sesja, czas trwania około 6h. Po sesji następuje jej omówienie, do późnych godzin. Zaleca się zaplanować następny dzień jako wolny od pracy i ważnych obowiązków.

Koszt: 300zł/os. ,+ koszty dojazdu i ewentualne koszty związane z miejscem sesji.

Możliwe są sesje po za Polską. Warunki i koszty do uzgodnienia indywidualnie.

 

Narzędzia  opis:

 

Przeciwwskazania do sesji:

W ceremonii absolutnie nie mogą brać udziału osoby o poważnych schorzeniach psychicznych jak: schizofrenia, psychoza, a także kobiety w ciąży lub karmiące piersią. Przeciwwskazaniem jest również przyjmowanie jakichkolwiek leków psychotropowych, leków na nadciśnienie, choroby układu krwionośnego, bulimię, nadwagę, ADHD, poważną niewydolność jakiegoś z organów – najlepiej przed sesją odstawić po konsultacji z lekarzem jakiekolwiek leki na kilka dni przed sesją  (o ile to możliwe). W razie wątpliwości prosimy o kontakt.

Osoby poniżej 18 roku życia. Ogólnie nie wskazane są sesje dla osób młodych, poniżej 21 roku życia, osoby takie są zazwyczaj wystarczająco podatne na lżejsze formy pracy z psyche i silne narzędzia jakimi są substancje psychoaktywne nie są zazwyczaj potrzebne.

 

przygotowanie do sesji:

Zaleca się przestrzeganie ścisłej diety w dzień sesji. Pozwala to ograniczyć dyskomfort związany z fizycznymi odczuciami i skoncentrować się na doświadczeniu. Poprawia również kontakt z własną intuicją.

Polecamy więc na kilka dni przed sesją, lekką dietę opierającą się przede wszystkim na owocach i warzywach. Na 48 godzin przed należy ABSOLUTNIE unikać ciężkiego jedzenia, mięsa, leków, substancji psychoaktywnych oraz alkoholu. W tradycjach szamańskich zalecana jest również całkowita wstrzemięźliwość seksualna (pozostawiamy w gestii własnego sumienia). Zalecane porządne dawki snu. Najlepiej w dniu sesji pić jedynie wodę i pościć, dozwolone lekkie śniadania.

 

Uwagi i bezpieczeństwo

Środki przyjmujesz na własną odpowiedzialność. Nikt nie może dać Ci gwarancji bezpieczeństwa. Prowadzimy edukację, nie namawiamy do spożywania żadnych substancji psychoaktywnych, nie oceniamy, nie promujemy żadnych daleko idących  ideologii.